Australian Migration Centre

Avustralya’da Veteriner Maaşları Ne Kadar

Avustralya’da lisans eğitimi alarak veteriner olarak çalışmak ya da veterinerlik mesleğini Avustralya’da sürdürmek isteyen kişiler, Avustralya’daki veteriner maaşlarını merak ediyor.

Friendly,Man,Vet,In,Blue,Uniform,Cuddling,,Embracing,Pembroke,Welsh

Avustralya’daki üniversiteler, öğrencilere lisans programı sırasında staj imkanı sunuyor. Kişiler, aldıkları eğitim süresince farklı kurumlarda staj imkanı ve aldıkları teorik bilgiyi pratiğe dökme fırsatı buluyor. Staj programları kişilere meslek hayatına başlamadan önce saha deneyimi kazandırıyor.

Veterinerlik, oldukça prestijli ve iyi firmalarda çalışıldığında yüksek maaş getirisi olan bir meslek dalıdır. Avustralya’da veterinerlik lisans programından mezun olan kişiler, iş hayatına atıldıktan ve deneyim kazandıktan sonra konforlu bir yaşam sürebilecek kazancı elde edebiliyor.

Bulunduğu ülkede veteriner olarak çalışan ve hayatını Avustralya’da sürdürmek isteyen kişiler ise aldıkları diplomanın Avustralya’da geçerli olup olmadığını ve Avustralya’da veteriner olarak hizmet verip veremeyeceğini araştırıyor.

AVUSTRALYA’DA VETERİNER OLARAK ÇALIŞMAK İSTEYEN KİŞİLERDEN DENKLİK BELGESİ İSTENİYOR 

Kendi ülkesinde veterinerlik lisans eğitimini tamamlayan kişiler için Avustralya, denklik şartı aramaktadır. Kişilerin, Avustralya’da veteriner olarak çalışabilmesi için veterinerlik konseyinin hazırladığı bazı sınavları geçmesi gerekir. Ancak bu sınavları başarıyla tamamladığında kişilerin veteriner olarak çalışma imkanı bulunur.

Veterinerlik konseyi aynı zamanda kişileri uyum programına da dahil edebiliyor. Avustralya’da veteriner olarak çalışabilmesi için kişilerin Avustralya şartlarına uyum sağlaması, buradaki prosedürleri öğrenmesi ve iş hayatına daha hızlı atılabilmesi için uyum programlarına katılması gerekiyor.

Avustralya’da veteriner olarak hizmet veren kişiler, mesleki hayatları boyunca çeşitli eğitimlere, seminerlere ve kurslara katılıyor. Avustralya, veterinerlerin daha iyi hizmet vermesi ve kendilerini sürekli olarak geliştirebilmesi için çeşitli eğitimler düzenliyor.

Avustralya’daki veterinerlerin aldığı maaşlar pek çok faktöre bağlı olarak değişiyor. Veterinerlerin mezun olduğu üniversite, mesleki deneyimleri, uzmanlık alanları, hangi şehirde çalıştıkları ve buna benzer detaylar, veterinerlik maaşlarında değişikliğe neden oluyor. 

Sizler de Avustralya’da veteriner olarak çalışmak ve Avustralya’daki veterinerlik hizmeti ile ilgili bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Australian Migration Centre olarak, sizlere danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Sizinle İletişime Geçelim

Formu doldurarak bize gönderin, Australian Migration Center ekibi size kısa süre içinde dönüş yapsın.