Australian Migration Centre

Avustralya’dan Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır

Avustralya, kaliteli eğitim sunması ve kültürel faaliyetlerin oldukça geniş olması nedeniyle eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk durağından biri oluyor. Avustralya’da eğitim alan öğrenciler, mezun olduktan sonra kısa süre içerisinde iş hayatına atılabiliyor ve prestijli firmalarda çalışma imkanı bulabiliyor.

Group,Of,Five,Students,With,Backpacks,Walking,At,University,Campus

Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrencilerin bazı koşulları yerine getirmesi gerekiyor. Kişilerin Avustralya’daki okullarda eğitim alabilmesi için ilgili okula bir başvuruda bulunması ve yapılan incelemeler sonucunda okuldan bir davet mektubu alması gerekiyor. Avustralya’daki okullar davet mektubu oluşturmadan önce öğrencinin hangi yeterliliklere sahip olduğunu ve hangi programa kayıt olmak istediğini inceliyor.

Avustralya, eğitim alacak kişilerden ikamet ettikleri süre boyunca geçimini sağlayabileceğini kanıtlar nitelikte bir maddi kaynak göstermesini talep ediyor. Bununla birlikte öğrenciler, eğitim alırken kısmi olarak çalışabiliyor ve gelir elde edebiliyor.

ÖĞRENCİ VİZESİ ALMAK İSTEYEN KİŞİLERİN IELTS VE TOEFL SINAVLARINA GİRMESİ GEREKİYOR

Avustralya’daki okulların eğitim dili İngilizce’dir. Eğitim almak isteyen ve öğrenci vizesi başvurusunda bulunan kişiler, IELTS ve TOEFL gibi yabancı dil yeterlilik sınavlarına girmesi gerekiyor. IELTS ve TOEFL sınavlarından en az 5.5 puan alan kişiler, Avustralya’daki okullarda eğitim alabiliyor. 

Aldıkları lisans eğitimini başarıyla tamamlayan kişiler, çalışma vizesi ve kalıcı oturum için başvuruda bulunabilirler. Lisans programını başarıyla tamamlayan ve daha önce herhangi bir sektörde çalışma deneyimi bulunan kişiler, kalıcı oturum izni vize başvurularında bir adım öndedir. Avustralya, güvenilir bulduğu ve ülkesine faydalı olacağını düşündüğü kişilere kolay bir şekilde kalıcı oturum izni vermektedir.

Avustralya, yalnızca lisans eğitimi için değil yüksek lisans ve doktora programları için de birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Aldıkları eğitimi bir üst seviyeye taşımak, yüksek lisans ve doktora programları ile prestijli şirketlerde yer almak isteyen kişiler, Avustralya’da eğitim alabilmek için öğrenci vizesi başvurusunda bulunuyor.

Öğrenci vizesi başvurularının sonuçlanması yaklaşık olarak 4 ile 12 haftayı buluyor. Başvuru dosyasının içeriği ve vize başvurusu yapılan bölgenin yoğunluğu, öğrenci vizesi başvurusunun daha geç sonuçlanmasına neden olabiliyor.

Sizler de öğrenci vizesi almak istiyor ve vize işlemlerinizin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız bizden hizmet alabilirsiniz. Australian Migration Centre olarak sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyuyoruz. 

Sizinle İletişime Geçelim

Formu doldurarak bize gönderin, Australian Migration Center ekibi size kısa süre içinde dönüş yapsın.