Australian Migration Centre

Avustralya’da Çalışma İzni Nasıl Alınır

Günümüzde birçok kişi, kariyerine Avustralya’da devam etmek için vize başvurusunda bulunuyor ve nitelikli işçi olarak Avustralya’ya göç ediyor. Avustralya, inşaat, sağlık, mühendislik, eğitim ve turizm gibi alanlarda sürekli olarak gelişim gösteriyor ve bu alanlarda çalışacak nitelikli çalışanlara ihtiyaç duyuyor. Kişilerin çalışma izni ve diğer adıyla çalışma vizesi alabilmesi için bazı koşulları yerine getirmesi gerekiyor.

Çalışma vizesi çıkarabilmeniz için öncelikli olarak Avustralya’da faaliyet gösteren bir firma tarafından teklif almanız gerekiyor. Firma, bir çalışana ihtiyaç duyduğunu ve bu çalışanın hangi niteliklere sahip olması gerektiğini Avustralya Göçmenlik Departmanı’na bildiriyor ve bu aşamadan sonra size davetiye gönderiyor.

Real,Estate,Broker,Agent,Presenting,And,Consult,To,Customer,To

Avustralya’daki firmalarda çalışmak isteyen ve buna yönelik çalışma izni çıkarmayı hedefleyen kişilerin öncelikli olarak geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor. Bu pasaport ile birlikte kendisine gelen iş teklifini, firmanın gerekli gördüğü niteliklere sahip olduğunu kanıtlayan sağlık belgesini, mezuniyet belgesini ve buna benzer dokümanları sunması gerekiyor.

Avustralya’da çalışmak için vize başvurusunda bulunan kişilere genellikle geçici çalışma vizesi veya kalıcı göçmenlik vizesi veriliyor. Vize başvurusu sırasında kişilerden sağlık muayenesi ve polis kaydı gibi ek belgeler talep edilebiliyor.

Avustralya, nitelikli işçi kabul ederken herhangi bir vatandaşlık şartı aramıyor. Kişilerin belirli bir yaş aralığında bulunması, sağlık durumunun çalışmaya elverişli olması ve firmaların gerekli gördüğü niteliklere sahip olması gibi kriterler, Avustralya’da çalışmak için yeterli oluyor.

İNŞAAT SEKTÖRÜ, HER YIL BİNLERCE NİTELİKLİ İŞÇİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

İnşaat ve mühendislik sektörü, nitelikli işçiye en fazla ihtiyaç duyulan alandır. Avustralya’daki inşaat sektörünün sürekli olarak gelişim göstermesi, iş gücüne olan ihtiyacı ortaya çıkarıyor. Avustralya her yıl, binlerce nitelikli işçiye istihdam sağlıyor.

İnşaat ve mühendislik sektöründen sonra en fazla istihdam sağlık sektöründe sağlanıyor. Dünyanın pek çok yerinde yaşayan doktorlar, hemşireler, fizyoterapistler, diş hekimleri ve buna benzer sağlık çalışanları, Avustralya’da çalışmak için başvuruda bulunuyor.

Avustralya’da farklı kültürden öğrencilerin yer alması, eğitim sektörünün yeniliğe ve gelişime açık olması öğretmen, üniversite öğretim üyesi ve eğitim yöneticisi gibi pozisyonlarda çalışacak kişilere olan ihtiyacı artırıyor. Sağlık sektörünün ardından en fazla istihdam eğitim sektöründe sağlanıyor.

Sizler de kariyerinizi Avustralya’da sürdürmek istiyorsanız çalışma vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru talebinizin iletilmesi ve başvuru sürecinizin değerlendirilmesi aşamalarında Australian Migration Centre olarak sizlere danışmanlık hizmeti veriyoruz. Avustralya’da çalışma koşulları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve çalışma vizesi ile ilgili sorularınıza yanıt bulmak için bizimle iletişime geçin. 

Sizinle İletişime Geçelim

Formu doldurarak bize gönderin, Australian Migration Center ekibi size kısa süre içinde dönüş yapsın.