Australian Migration Centre

Avustralya’da Avukat Maaşları Ne Kadar

Avustralya’da avukat olarak hizmet verebilmesi için kişilerin üniversitede lisans programını tamamlaması ve avukatlık mesleği ile ilgili yeterliliklerin ölçüldüğü bir sınavı geçmesi gerekir. Kişiler, lisans eğitimi alırken temel hukuk prensipleri, yasal prosedürler ve buna benzer derslerden sorumlu tutulurlar. 

Kişiler, eğitim aldıktan sonra deneyim kazanabilmek için çeşitli firmalarda staj yapabilirler. Avustralya’daki birçok firma, lisans mezunlarına staj imkanı tanımakta ve bu kişilerin mesleki gelişimlerini desteklemektedir.

Customer,Service,Good,Cooperation,,Consultation,Between,A,Businesswoman,And,Male

Avustralya hukuku, federal ve eyalet olmak üzere iki farklı çerçevede değerlendirilir. Federal hukuk, ülkenin anayasası ve federal yasaları tarafından belirlenirken eyalet hukuku, her eyaletin kendi yasaları bir araya getirilerek oluşturulur. 

Başka ülkelerde hukuk eğitimi alan ve lisans öğrenimini tamamlayan kişiler de bazı yeterlilikleri yerine getirdiğinde Avustralya’da avukat olarak çalışabilmektedir. Avustralya, başka ülkede hukuk eğitimi almış kişiler için mesleki denklik incelemesi yapar ve gerekli gördüğü durumlarda kişileri çeşitli sınavlara tabi tutar.

Hukuk eğitimi almış kişiler aynı zamanda Avustralya’daki üniversitelerde yüksek lisans yapabilir. Yüksek lisans programına kayıt olan kişiler hem bilgi birikimini artırabilir hem de Avustralya’da çalışma fırsatı yakalayabilir.

AVUKAT MAAŞLARI KİŞİLERİN DENEYİMİNE VE ÇALIŞTIĞI FİRMAYA GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİYOR

Avukat olarak görev yapan kişiler, aylık minimum 10 bin Avustralya Doları kazanmaktadır. Kişilerin bilgi birikimi, deneyimi, mezun olduğu okul, çalıştığı firma ve sahip olduğu yetenekler, maaş miktarını artıran faktörlerden bazılarıdır. 

Avukatlık mesleğini yapan kişilerin yıllık en az 120 bin Avustralya Doları kazandığı bilinse de ‘’Avustralya’da avukat maaşları ne kadar?’’ sorusunun net bir yanıtı bulunmamaktadır. Avukat maaşları pek çok etkene bağlı olarak değişir. 

Siz de kariyerinizi Avustralya’da şekillendirmek istiyorsanız Australian Migration Centre ile iletişime geçebilir, merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Sizinle İletişime Geçelim

Formu doldurarak bize gönderin, Australian Migration Center ekibi size kısa süre içinde dönüş yapsın.